
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 275 V |
| Working Voltage | 170 V |
| Breakdown Voltage | 189 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Current | 5.5 A |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
| Polarity | Unidirectional |
Stock: 1835
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39802
Ext.Price$0.39802
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39802 | $0.39802 |
| 10 | $0.37142 | $3.71420 |
| 25 | $0.34659 | $8.66475 |
| 50 | $0.32342 | $16.17100 |
| 100 | $0.29849 | $29.84900 |
| 300 | $0.27548 | $82.64400 |
| 500 | $0.25424 | $127.12000 |
| 1000 | $0.24636 | $246.36000 |
| 3000 | $0.23873 | $716.19000 |
| 5000 | $0.22785 | $1139.25000 |
